koło napędowe sowieckiego czołgu T-34Mija właśnie 69 rocznica bitwy pancernej stoczonej o Lubań na przełomie lutego i marca 1945 r. Ziemia wciąż skrywa pamiątki z tamtych krwawych dni. Przed tygodniem członkowie naszego stowarzyszenia wypatrzyli na skupie złomu prowadzonym przez lubańską Gminną Spółdzielnię GS na ul Izerskie: koło napędowe sowieckiego czołgu T-34. Okazało się, że zostało ono wykopane niedawno na przedmieściach Lubania. Koła pancerne są dziś niebywałą gratką u kolekcjonerów militariów. To ze skupu złomu zasili naszą kolekcję i wystawę, którą przygotowujemy dla mieszkańców naszego miasta, wynika z pełnej współracy Stowarzyszenia z GS "Samopomoc" Lubań. Niebawem kolejne znaleziska z tego czasu. Prosimy, więc każdego odkrywcę artefaktów z naszej ziemii, żeby kontaktował się ze stowarzyszeniem, zanim wystawią swoje znalezisko na sprzedaż.