Dobre buty żeglarskie – co je charakteryzuje? Sprawdź!
W trakcie poszukiwań sprzętu dla żeglarzy musisz odpowiedzieć sobie na szereg pytań, w tym dotyczące ekwipunku. W trakcie takich rozważań z pewnością pojawi się kwestia właściwego obuwia. Bo jakie powinny być buty żeglarskie? Jeśli się nad tym zastanawiasz – wskazówki dotyczące doboru właściwej pary znajdziesz poniżej. Przeczytaj artykuł!
Dobra przyczepność i lekkość
Mokry pokład to recepta na poślizg i wypadek, tym bardziej w sytuacji, gdy potrzeba dynamicznych działań. Należy temu przeciwdziałać, a do tego niezbędne będzie obuwie o właściwej przyczepności. Dobre buty żeglarskie powinny dawać większą pewność każdego postawionego kroku.
Ponadto muszą być lekki, nie tylko, żeby nie pociągnęły użytkownika w dół, gdy wypadnie za burtę, ale i dla komfortu noszenia. Dość wysiłku czasem wymaga praca na pokładzie, a jeśli dodatkowo obuwie byłoby ciężkie… wiąże się to z utratą energii.
Odporność na zamakanie lub szybkoschnący materiał
Do produkcji takich artykułów stosuje się zazwyczaj materiały impregnowane środkami hydrofobowymi lub specjalne membrany. To pozwala lepiej chronić stopy przed zamknięciem, więc i wychłodzeniem organizmu. Innym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku obuwia przeznaczonego na rejsy po ciepłych, południowych wodach, jest użycie materiałów szybkoschnących.
Wysoki komfort noszenia
Dobrze dopasowane buty żeglarskie dają gwarancję, że nie nabawisz się odcisków, a potrafią one uprzykrzyć cały wyjazd. Zamiast np. operować żaglem i cieszyć się przygodą, utyskiwałbyś na, nomen omen, każdym kroku.
Wybieraj wśród najlepszych marek butów żeglarskich
Wiedząc, jakie minimalne standardy muszą spełnić buty żeglarskie, z pewnością łatwiej będzie Ci dobrać parę odpowiadającą Twoim wymogom. Pamiętaj, że najlepsze rozwiązania proponują sprawdzone marki, takie jak Helly Hansen. Najlepiej zajrzyj do dobrego sklepu turystycznego z profesjonalnym sprzętem.
Polecane artykuły
Rodzaje audytów – jakie się wyróżnia? Sprawdź to!
Zarządzanie jakością wymaga wprowadzenia procedur, które pomagają wychwytywać niedociągnięcia w działalności organizacji i znajdować rozwiązania eliminujące je. W tym celu m.in. prowadzi się audyty. Wyróżnia się ich trzy podstawowe typy – wewnętrzny, zewnętrzny i warstwowy. Już teraz poznaj każdy z
Czy przydomowa oczyszczalnia drenażowa sprawdzi się na każdej działce?
Na terenie całego kraju wciąż jest wiele miejsc, gdzie działki budowlane nie mają dostępu do kanalizacji miejskiej lub gminnej. Jeżeli położenie rurociągu na własną rękę jest zupełnie nieopłacalne, właścicielowi pozostają dwa wyjścia. Jednym z nich jest instalacja zbiornika na ścieki, drugim budowa