Czym jest i co oferuje grow shop?

Wielu amatorów, jak i profesjonalistów, poszukuje skutecznych sposobów na to, by uprawiać gatunki roślin egzotycznych lub rodzimych poza sezonem. W tym zaś mogą pomóc growboxy, dostępne w specjalnych sklepach, nazywanych powszechnie grow shopami (lub growshopami). Czym dokładnie one są? Dowiedz się z artykułu poniżej.

Czym dokładnie jest growshop?

Najprościej ujmując, jest to firma oferująca artykuły umożliwiające hodowlę roślin o określonych wymaganiach klimatycznych. Chodzi zarówno o gatunki egzotyczne, jak i rodzime, które rosną tylko w określonych porach roku. Sięgając po produkty, jakie oferuje profesjonalny grow shop , można więc uprawiać piękne, obficie kwitnące kwiaty lub np. nowalijki czy pomidory – w środku zimy! Dostępne w takim miejscu urządzenia docenią w szczególności entuzjaści ogrodnictwa mieszkający w mieście i poszukujący sposobu na to, by we własnym mieszkaniu zajmować się hodowlą różnych gatunków.

Historia takich sklepów sięga lat 50., gdy… większym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć konopie indyjskie. Rośliny te wymagają szczególnych warunków do uprawy, więc ich entuzjaści, m.in. z Holandii, zaczęli szukać rozwiązań pomocnych w wyhodowaniu imponujących krzewów. Tak zrodziła się idea growshopów.

Co można kupić w grow shopie?

W takim miejscu kupisz wszystko, co jest niezbędne do utrzymania jednolitych warunków klimatycznych, wymaganych przez konkretną roślinę. Można więc nabyć same growboxy – czyli specjalne namioty, w których prowadzi się uprawę. Mogą one być niewielkie, o wielkości sześcianu ze spodem o wielkości kwadratu 35 x 35 cm i wysokości około 90 cm, jak i zajmować powierzchnię całych pokojów.

Ponadto w takim sklepie nabędziesz również inne urządzenia niezbędne do uprawy. Chodzi m.in. o oświetlenie HPS i MH, potrzebne do wzrostu i kwitnienia roślin, podłoża, doniczki i podstawki, systemy nawadniania i sprzęty kontrolujące warunki. Często w takich miejscach kupi się też chemię ogrodniczą, w tym np. środki ochrony przed pasożytami lub chorobami czy nawozy.

Czy warto kupować w takich sklepach?

Jeśli planujesz uprawę roślin wymagających konkretnych i stałych warunków klimatycznych – grow shop jest sklepem dla Ciebie. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz do takich hodowli. Zawsze możesz poradzić się sprzedawców, jakie rozwiązania będą najlepsze w Twoim przypadku. Najlepiej już teraz znajdź odpowiedni growshop dla siebie!