Jaki osprzęt do wózka widłowego można znaleźć w ofertach dystrybutorów?

W małych firmach i w dużych przedsiębiorstwach z różnych branż niezastąpione są maszyny służące do przenoszenia sporych ładunków na nieduże odległości. Warto jednak pomyśleć o wykorzystaniu ich całego potencjału. Przeczytaj tekst i dowiedz się, do czego jeszcze mogą posłużyć te urządzenia!

Gdzie najczęściej wykorzystuje się wózki widłowe?

Niewiele jest takich dziedzin gospodarki, w których nie wykorzystywano by wózków widłowych. Są to maszyny niezbędne w magazynach, sortowniach, halach produkcyjnych, centrach logistycznych, a także w gospodarstwach rolnych i hodowlanych. Są to urządzenia powszechnie używane i mające różny napęd, w zależności od tego, czy pracują wewnątrz, czy pod gołym niebem. Jeśli pracują np. na placu hurtowni budowlanej, najprawdopodobniej mają napęd spalinowy lub gazowy, ale jeśli używa się ich w halach magazynowych lub w sklepach wielkopowierzchniowych, to z pewnością działają na akumulator.

Jakie oprzyrządowanie warto dokupić, aby w pełni wykorzystać możliwości tych maszyn?

Osprzęt do wózka widłowego wybierany jest adekwatnie do potrzeb danej firmy. Inną przystawkę wybierze rolnik hodujący zwierzęta, a inną firma budowlana czy logistyczna. Są jednak i takie elementy, które sprawdzą się niemal u każdego z nich. Może to być odśnieżarka czy zamiatarka pozwalająca na łatwe utrzymanie terenu przyległego do firmy czy gospodarstwa.

Jakie elementy doposażenia wózków widłowych można znaleźć u dystrybutorów?

Firmy zajmujące się sprzedażą tego typu urządzeń transportu bliskiego i pragnące zaspokoić wszelkie oczekiwania swoich klientów zwykle mają do zaoferowania rozmaity osprzęt. Dzięki niemu wózki stają się bardziej funkcjonalne. W ofercie rynkowej, oprócz wymienionych już wcześniej elementów, można znaleźć:

  • różne rodzaje wideł,
  • chwytaki do bel oraz sprzętu RTV i AGD,
  • chwytaki do opon, desek, ciężkich materiałów budowlanych,
  • obrotnice, przydatne w takich branżach jak metalurgiczna, motoryzacyjna czy farmaceutyczna,
  • paletyzery,
  • łyżki hydrauliczne

i mnóstwo innych, które można dobrać do maszyn różnych marek.

Co wziąć pod uwagę, decydując się na zakup osprzętu?

Nie każde oprzyrządowanie będzie pasowało do dowolnej marki wózka, dlatego, jeśli masz problemy z wyborem, skontaktuj się z działem technicznym wybranego dystrybutora, którego specjaliści pomogą Ci dobrać wyposażenie do Twojego wózka widłowego.