Jakie obrusy do salonu sprawdzają się najlepiej?

Zależy Ci na efektownej aranżacji stołu? Zainwestuj w wysokiej jakości obrus! Sprawdź, czym kierować się przy wyborze tego produktu. Postaw na białe, eleganckie tkaniny i polecane przez projektantów wnętrz wzory.

Najlepsze obrusy do salonu

Jest kilka kryteriów, jakie należy uwzględnić przy kupowaniu obrusów. Przede wszystkim ważny jest właściwy wymiar. Nakrycie powinno zostać ułożone w symetryczny sposób i dopasowane do stołu. Blaty natomiast bywają różne, coraz częściej spotyka się okrągłe stoliki lub prostokąty o nietypowej długości i szerokości. Najlepszym rozwiązaniem są obrusy do salonu szyte na wymiar, które dopasowywane zostają do indywidualnych oczekiwań klienta.

O czym jeszcze trzeba pamiętać przy nakrywaniu stołu? Warto wybierać do tego celu wysokiej jakości tkaniny, które nie gniotą się oraz są łatwe do utrzymania w czystości. W trakcie biesiady może dojść do wielu drobnych wypadków, takich jak przewrócenie kieliszka z winem lub upuszczenie kawałka tłustej potrawy bezpośrednio na obrus. Materiały plamoodporne pokryte są specjalną powłoką, która ułatwia ich czyszczenie oraz pozwala na szybkie dopranie nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Warto w nie inwestować, ponieważ sprawdzą się przez wiele lat i można korzystać z nich na wielu domowych uroczystościach.

Eleganckie nakrycie stołu

Jakie nakrycia stołów są modne i eleganckie zarazem? Projektanci wnętrz zauważają, że białe, eleganckie obrusy nigdy nie wyjdą z mody. Wśród najnowszych trendów pojawiają się jednak minimalistyczne zdobienia, na przykład subtelne wplatanie srebrnej nitki przy brzegu tkaniny. Do urozmaicenia aranżacji wykorzystywane są natomiast bieżniki. Dzięki nim można wprowadzić akcenty świąteczne, choćby przy zastosowaniu modeli z nadrukami bałwanków, śnieżynek i bożonarodzeniowych choinek. Kolejną propozycją są tkaniny w kolorze złota, stwarzające prestiżowy klimat i świetnie komponujące się we wnętrzach w stylu glamour lub modern classic. Warto zadbać o spójność wystroju swojej jadalni.

Białe obrusy i modne bieżniki

Chcesz elegancko nakryć stół? Wykorzystaj biały, minimalistyczny obrus. Możesz ułożyć na nim kolorowy bieżnik dopasowany do okazji, z jakiej urządzana jest biesiada. Stawiaj na praktyczne rozwiązania, na przykład na plamoodporne tkaniny i obrusy przycinane na podany przez klienta wymiar.