Kinkiet loftowy – idealny do salonu, sypialni i innych pomieszczeń

Loft to popularny styl, który czerpie pełnymi garściami z wnętrz industrialnych. Z jednej strony trochę surowy, a z drugiej – jeśli urządzi się wnętrze w odpowiedni sposób – niesamowicie przytulny. Duże znaczenie ma odpowiednie światło, jakie może zapewnić np. kinkiet loftowy. Zastanawiasz się, gdzie warto go zawiesić? Sprawdź to!

Czym charakteryzuje się kinkiet loftowy?

To rodzaj opraw o dość surowym designie. Zazwyczaj bowiem dominują w nim elementy metalowe i szklane o minimalistycznej konstrukcji – to zwykle prosty pałąk połączony z kloszem z metalu lub szkła. Jako żarówkę wykorzystuje się np. model Edisona lub LED, dzięki czemu ma ona dość ciepłą barwę. Kinkiet loftowy dobrze pasuje nie tylko do wnętrz inspirowanych przestrzeniami przemysłowymi, ale i m.in. nowoczesnych, minimalistycznych oraz skandynawskich.

Kinkiet loftowy w salonie

W pokoju dziennym lampy ścienne zwykle stanowią dodatkowy element oświetlenia. Główne zaś to np. plafony i żyrandole. Doskonale spisują się one m.in. podczas czytania książki lub w trakcie seansu filmowego, zapewniając światło o mniejszej intensywności. Odpowiednio dobrany kinkiet loftowy bardzo dobrze zgra się np. z meblami drewnianymi i z metalowymi elementami. Efektownie będzie prezentować się także w towarzystwie skórzanej kanapy.

Zastosowanie kinkietu loftowego w sypialni

Dlaczego warto zamontować taką oprawę w sypialni? Rewelacyjnie bowiem sprawdzi się w roli zawieszonej na ścianie lampki nocnej. Wystarczy wybrać model z ruchomym pałąkiem, umożliwiający ustawienie kąta padania światła tak, aby np. oświetlało strony czytanej przed snem książki. Obracany, metalowy klosz pozwoli również skierować światło na ścianę czy na sufit, co zapewni odpowiednie warunki do seansu filmowego w łóżku.

Kinkiet loftowy w kuchni

Także w kuchni kinkiet loftowy będzie doskonałym dodatkiem. Warto go wykorzystać np. do oświetlenia kuchennego blatu czy zlewu. Najlepiej postaw na metalową, ruchomą oprawę, gdyż jest ona dużo łatwiejsza w czyszczeniu, a z drugiej strony – umożliwia lepsze doświetlenie przestrzeni roboczej.

Gdzie kupić dobry kinkiet?

Już wiesz, że kinkiet loftowy znakomicie pasuje do najróżniejszych pomieszczeń. Dobrze też będzie prezentować się w różnych typach aranżacji. Ale gdzie znaleźć odpowiedni model? Jeśli chcesz kupić tego typu element oświetlenia do swojego domu, najlepiej postaw na sklep, który specjalizuje się w takich systemach.