Lodówka wolnostojąca VS lodówka do zabudowy – co wybrać?

Przy zakupie wyposażenia kuchni warto dobrze się zastanowić nad pewnymi kwestiami. Dowiedz się, jaki sprzęt jest najlepszy dla Ciebie. Lodówka w zabudowie czy wolnostojąca? Sprawdź, jakie zalety mają poszczególne modele urządzeń i czym kierować się przy ich wyborze.

Lodówka wolnostojąca

Jeśli lubisz klasyczne rozwiązania, najlepszym wyborem jest lodówka wolnostojąca w zabudowie kuchennej. Możesz ustawić ją w dowolnym miejscu. Wystarczy tylko przestrzegać zaleceń producenta i zachować optymalne warunki wentylacji. Taki rodzaj chłodziarki dokupisz na każdym etapie wyposażania kuchni. Nie musisz dostosowywać do niej mebli. Ponadto w sklepach dostępne są różnorodne typy urządzeń wolnostojących, w tym modele:

  • kilkudrzwiowe o dużej pojemności,
  • jednodrzwiowe,
  • z nowoczesnymi funkcjami, na przykład kostkarką do lodu,
  • wyposażone w kolorowe drzwi.

W każdej chwili możesz też wymienić model chłodziarki na większy lub mniejszy – bez większej ingerencji w pozostałe meble.

Lodówka w zabudowie

Cenisz nowoczesną estetykę i zwracasz uwagę na detale? Zainspiruj się urządzeniami do montażu w aneksie kuchennym. Dzięki nim uzyskasz spójny wystrój i jednolite fronty. Musisz uzgodnić projekt ze stolarzem i zdecydować się na określone wymiary chłodziarki. W późniejszym czasie nie będzie możliwości ich zmiany bez ingerencji w konstrukcję mebli. Montaż jest nieco bardziej kosztowny. Lodówka w zabudowie czy nie? Mimo większych kosztów użytkownicy sprzętów zachwalają ich wygląd i funkcjonalność. Takie rozwiązanie jest odpowiednie na przykład do niewielkich mieszkań, gdzie salon połączony jest z aneksem kuchennym i domownicy chcą subtelnie ukryć wyposażenie AGD. Ponadto front lodówki nie brudzi się i nie trzeba go regularnie czyścić.

Nowoczesne modele lodówek

Szukasz idealnej chłodziarki? Wybierz nowoczesny sprzęt, który pasuje do Twojej kuchni i oczekiwań estetycznych. Jeśli zależy Ci na szybkich rozwiązaniach, postaw na urządzenia wolnostojące. Jeżeli masz czas i wizję współpracy ze stolarzem, zdecyduj się modele przeznaczone do zabudowy.