„Roller do twarzy – czym jest i jak go używać, by widzieć efekty? „

Odpowiednio dobrana, domowa pielęgnacja to podstawa do tego, aby na dłużej zachować młody i promienny wygląd. Oprócz stosowania bogatych w składniki odżywcze kosmetyków warto wykonywać również automasaż, używając do tego niewielkiego rollera. Dowiedz się już dziś, jak z niego korzystać, by szybko zauważyć pierwsze efekty. 

Roller – co to takiego?

Masażery od kilku lat cieszą się ogromną popularnością wśród Polek i nie tylko. W drogeriach kosmetycznych można znaleźć kilka rodzajów produktów do samodzielnego wykonania zabiegów pielęgnacyjnych w domowym zaciszu.

Jednym z nich jest roller do twarzy, szyi i dekoltu, który składa się z dwóch różnej wielkości wałeczków wykonanych z kamieni półszlachetnych oraz rączki. Mniejszy z nich służy do masażu okolic oczu czy skrzydełek nosa. Większy natomiast pozwala sprawnie masować czoło, policzki oraz pozostałe obszary.

Decydując się na zakup masażera, warto zwrócić uwagę na to, by był wykonany z naturalnych materiałów (jadeitu lub kwarcu). Ważna jest również jakość pozostałych elementów, z których składa się roller.

Jak wykonać masaż? 

Przed zabiegiem warto włożyć akcesorium do lodówki, aby się schłodziło. Dzięki temu cały rytuał stanie się efektywniejszy oraz przyjemniejszy. Należy również pamiętać o dokładnym demakijażu twarzy oraz o oczyszczeniu innych obszarów ciała, które mają być masowane. Zabieg warto uzupełnić o aplikację kilku kropli odżywczego serum czy olejku. Sprawi to, że wałeczki będą płynniej przemieszczały się po twarzy, a produkt szybciej się wchłonie. 

Na jakie efekty można liczyć? 

Dzięki regularnemu (najlepiej codziennemu) masowaniu między innymi:

  • poprawia się napięcie i ukrwienie skóry,
  • wzmacniają się mięśnie, 
  • organizm szybciej usuwa toksyny, 
  • można pozbyć się opuchlizny. 

Dodatkowo masaż korzystnie wpływa na samopoczucie i może być sposobem na szybki relaks. 

Zadbaj o siebie 

Wystarczy poświęcić 5 minut każdego dnia na domową pielęgnację, by z czasem zauważyć zdecydowaną poprawę wyglądu twarzy i nie tylko. Roller to akcesorium, od którego warto zacząć swoją przygodę z domowymi zabiegami.