Roller do twarzy – jakie przynosi efekty i jak go używać?

Branża kosmetyczna w ostatnich latach szybko się rozwija. W drogeriach można znaleźć wiele produktów i akcesoriów do codziennej pielęgnacji twarzy oraz ciała. Jednym z nich jest masażer, który przy regularnym używaniu może przynieść zaskakujące efekty. Dowiedz się o nim nieco więcej!

Produkt, który pokochały Azjatki

Domowy masaż twarzy znany jest od wieków w krajach wschodnich jako jeden ze sposobów na zachowanie młodego wyglądu. Od kilku lat stał się również popularny w państwach europejskich, a wszystko to dzięki korzystnym rezultatom, jakie może przynieść jego stosowanie.  Roller do twarzy zazwyczaj wykonany jest z kamieni półszlachetnych (na przykład jadeitu, nazywanego „kamieniem młodości”, lub kwarcu), które między innymi:

  • poprawiają napięcie i ukrwienie skóry,
  • wzmacniają osłabione mięśnie, 
  • usuwają nagromadzone toksyny z organizmu.

Dodatkowo masaż pielęgnacyjny twarzy, szyi czy dekoltu może być jednym z przyjemniejszych sposobów na odprężenie i relaks po ciężkim dniu. 

Jak stosować roller, aby przyniósł lepsze efekty? 

Dla uzyskania lepszych efektów przed użyciem rollera warto schować go do lodówki, aby się ochłodził. Dzięki temu będzie można przy okazji zredukować opuchliznę lub cienie pod oczami. Należy pamiętać, że miejsca, które będą poddane masowaniu, powinny być bardzo dobrze oczyszczone. Przed rozpoczęciem masażu zaleca się zaaplikowanie kilku kropli ulubionego serum lub olejku do pielęgnacji, które ułatwią przesuwanie się wałeczków i wchłonięcie produktu. Roller zazwyczaj składa się z dwóch, różnej wielkości kamieni – mniejszym należy masować okolice oczu czy nosa, większym całą twarz, zaczynając od jej środkowego obszaru. Procedura może być wykonana na kilka sposobów, dlatego warto w sieci poszukać filmików instruktażowych. 

Alternatywa dla zabiegów kosmetycznych

Dla uzyskania lepszych efektów profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych można wspomóc codzienną, dobrze dobraną pielęgnacją. Masażer do twarzy to produkt stosunkowo tani i ogólnodostępny, który ma wiele zalet, dlatego będąc w drogerii, warto po niego sięgnąć.