Test na porowatość włosów — dla pięknych pasm!

Rozdwojone, suche, przesuszone, kruszące się i zupełnie pozbawione blasku, a do tego nieprzyjemnie szorstkie w dotyku. Takie włosy ma większość kobiet, co tylko częściowo spowodowane jest poddawaniem ich wyniszczającym zabiegom. Klucz do zdrowia pasm tkwi w ich odpowiedniej pielęgnacji. Dowiedz się na ten temat więcej.

Zdrowie włosów —  największa ozdoba

Niewątpliwie włosy to bardzo ważny element wizerunku człowieka, przede wszystkim zaś kobiet. Panie starają się na różne sposoby zapewnić im piękny wygląd, farbując je czy rozjaśniając i stylizując. Warto jednak pamiętać, że największe znaczenie ma zdrowie włosów. Zdrowe pasma są lśniące, gładkie, sprężyste i pełne życia. Prezentują się doskonale bez względu na to, jaki mają kolor, cięcie czy nawet stopień gęstości i długość, warto zatem zadbać przede wszystkim o tę kwestię. Z tym zaś wiele osób ma problem, co jest spowodowane złym doborem kosmetyków. Tymczasem znaczenie ma nawet to, jakiego szamponu się używa, choć przecież pozostaje on na głowie tylko na chwilę.

Kosmetyki dopasowane do porowatości włosów —  najlepszy wybór

Chcąc zapewnić swoim pasmom skuteczną pielęgnację trzeba wpierw poznać ich potrzeby. Mają je wszystkie włosy, nawet niezniszczone i normalne. Najprościej i najlepiej będzie wykonać test porowatości włosów, na przykład w sieci, odpowiadając na pytania dotyczące kwestii takich jak podatność na modelowanie i plątanie czy czas schnięcia. Pozwoli to określić, czy ma się włosy nisko-, średnio-, czy wysokoporowate. Chodzi tu o stopień odchylenia łuski od kory włosa, co tak naprawdę determinuje pielęgnację. Już wiele osób przekonało się o tym, że dopasowanie pielęgnacji do stopnia porowatości pasm jest tym, czego brakowało im do tej pory i bez czego nie mogły być zdrowe oraz pięknie lśnić.

Wyjątkowe korzyści

Znając ten parametr swoich włosów, można odpowiednio dobierać kosmetyki, bogate w proteiny czy emolienty, a chcąc ułatwić sobie to zadanie, można postawić na specjalne szampony czy maski do włosów nisko-, średnio- albo wysokoporowatych. Jest to duże ułatwienie, produkty te dostarczają bowiem pasmom dokładnie takich składników, jakich potrzebują.