Typy lodówek i ich przeznaczenie

Chcesz kupić lodówkę? Zobacz, jakie typy sprzętów są dostępne na rynku. Sprawdź, czym różnią się od siebie poszczególne modele i jak wybrać właściwe rozwiązania. Z tego artykułu dowiesz się, jakie urządzenia AGD są odpowiednie dla rodzin, singli i osób, które rzadko gotują.

Różne rodzaje lodówek i zamrażarek

Przy wyborze wyposażenia kuchni musisz kierować się swoimi potrzebami. Zastanów się, ile przestrzeni do przechowywania jedzenia Ci się przyda i jaki rodzaj żywności najczęściej gości w Twoim domu. Ważne są także wymiary pomieszczenia. Jeśli dobrze rozważysz te kwestie, znajdziesz najlepszy sprzęt. Na rynku dostępne są tanie lodówki i zamrażarki odpowiednie dla osób prowadzących różne tryby życia. Które z nich są najlepsze?

Modele multidoor

Jeśli w Twojej kuchni zawsze kręci się dużo osób, odpowiednim rozwiązaniem są urządzenia multidoor. Wyposażono je w więcej niż jedne drzwi. Oznacza to, że dostęp do produktów rozlokowanych na półkach jest bardzo wygodny i ze sprzętu mogą korzystać dwie osoby jednocześnie. Co więcej, takie modele zazwyczaj wyróżniają się dużą pojemnością. Bez problemu pomieścisz w nich jedzenie dla całej rodziny. Do ich ustawienia potrzeba jednak więcej przestrzeni – na otworzenie drzwi. Warto dokładnie wymierzyć dostępne miejsce.

Lodówki jednodrzwiowe

Urządzenia jednodrzwiowe zazwyczaj nie posiadają zamrażarki. Są niewielkie, dzięki czemu często spotyka się je w akademikach i hotelach. Sprawdzą się również w przypadku prowadzących aktywny tryb życia singli i osób, które rzadko gotują w domu. Pozwalają przechować najważniejsze artykuły spożywcze w odpowiedniej temperaturze w ekonomiczny sposób. Najmniejsze modele mają zaledwie 48 centymetrów wysokości i 45 głębokości. Dobrze pasują do małych pomieszczeń.

Sprzęty do zabudowy

Zależy Ci na eleganckim i efektownym wystroju kuchni? Wybierz sprzęty AGD wyprodukowane z myślą o ustawieniu w zabudowie. Często kupowane są przez osoby dopiero planujące wyposażenie aneksu kuchennego. Tanie lodówki i zamrażarki do zabudowy nie muszą stać w określonej odległości od mebli. Ich konstrukcja nie przegrzewa się i spójnie wtapia się w aranżację wnętrza. Trzeba jedynie wpasować ją w projekt opracowany przez stolarza.

Modele side-by-side

Ciekawym rozwiązaniem są lodówki side-by-side. Wyróżniają się położeniem zamrażalnika obok chłodziarki. Takie modele często wyposażone są w dodatkowe funkcje, na przykład kostkarkę do lodu i dozownik wody. Są doceniane przez osoby szukające ochłody w letnie, upalne dni. Sprawdzają się również w przypadku osób lubiących zapraszać gości i serwować im schłodzone napoje – bez tracenia czasu na przygotowywanie kostek lodu w foremkach. Zapewniają duży komfort, wymagają jednak nieco więcej miejsca w kuchni.

Najlepsze lodówki i zamrażarki

Jak wybrać najlepszą chłodziarkę i zamrażarkę? Zwróć uwagę na pojemność, rozmiar i dodatkowe funkcje urządzeń. Kup sprzęt, który pasuje do Twojego trybu życia i dobrze wkomponuje się we wnętrze kuchni. Dla dużych rodzin świetnie sprawdzają się modele multidoor, a dla studentów i singli konstrukcje jednodrzwiowe.