Zakład pogrzebowy w Rzeszowie — czym kierować się przy wyborze firmy?

Niemal w każdym większym mieście działa aż kilka firm zajmujących się organizacją pochówków. Podjęcie decyzji o wyborze zakładu pogrzebowego jest trudne dla osób, które dopiero dowiedziały się o śmierci członka rodziny. Rozmowy z obcymi mogą być niezwykle stresujące i zarazem męczące, dlatego najlepiej ograniczyć do minimum kontakt z innymi, podejmując współpracę z firmą, która działa kompleksowo. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Czym kierować się podczas wyboru zakładu?

Na podjęcie decyzji nie ma niestety zbyt wiele czasu, dlatego najczęściej mieszkańcy Rzeszowa kierują się opiniami rodziny oraz znajomych w kwestii jakości świadczonych usług. Branża wymaga od pracowników przede wszystkim dyskrecji i empatii wobec klientów. Należy także sprawdzić, który zakład pogrzebowy w Rzeszowie obsługuje dany region oraz czy organizuje pogrzeby świeckie lub pochówki dla wyznawcó
wiary innej niż katolicka.

Jakie usługi są świadczone w rzeszowskim zakładzie pogrzebowym?

Każda firma oferuje nieco inny zakres pomocy kierowanej do rodzin zmarłych osób. Niektóre zakłady pogrzebowe działają kompleksowo, zapewniając organizację tradycyjnego pochówku lub kremacji wraz z przygotowaniem i transportem ciała, oprawą muzyczną i florystyczną. Część przedsiębiorstw zajmuje się również sprzedażą nagrobków i realizacją usług cmentarnych, takich jak m.in. sprzątanie grobów. 

Ile wynoszą opłaty za organizację pogrzebu?

Całkowity koszt zależy m.in. od wybranego rodzaju ceremonii (najbliżsi zmarłego mogą zdecydować się na pochówek tradycyjny lub poprzedzony kremacją ciała). W zakładach dostępne są także trumny, urny i wiązanki pogrzebowe w przeróżnych cenach. Dodatkowo płatne są również takie usługi jak transport zwłok czy zapewnienie oprawy muzycznej. ZUS wypłaca członkom rodziny zmarłego jedynie kwotę około 4 tys. złotych zasiłku pogrzebowego.